Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4929 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 4929 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
4929
| Part No | 4929 |
|---|---|
| Manufacturer | Inspired LED |
| Description | LED PROSERIES 21 WRM WHT 3PNL PK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 1.50mm |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Features: | - |
| Current - Test: | - |
| CCT (K): | 3000K |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 12V |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Viewing Angle: | - |
| Temperature - Test: | - |
| Packaging: | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Configuration: | Linear Light Strip |
| CRI (Color Rendering Index): | 83 |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module PRO Series White, Warm Linear Light Strip |
| Lens Type: | Flat |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | - |
| Current - Max: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Color: | White, Warm |
| Series: | PRO Series |
| Type: | LED Module |
| Other Names: | 1647-1052 |
| Wavelength: | - |
Introduce
We can supply 4929 , send us a request quote to request 4929 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 4929.The price and lead time for 4929 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 4929.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







