Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 445CNQ015 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 445CNQ015 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
445CNQ015
| Part No | 445CNQ015 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE MODULE 15V 440A TO244AB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-244AB |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | TO-244AB |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 15V 440A (DC) Chassis Mount TO-244AB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 440A (DC) |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 15V |
| Other Names: | *445CNQ015 |
Introduce
We can supply 445CNQ015 , send us a request quote to request 445CNQ015 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 445CNQ015.The price and lead time for 445CNQ015 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 445CNQ015.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





