Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 43-77-20G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 43-77-20G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
43-77-20G
| Part No | 43-77-20G |
|---|---|
| Manufacturer | Aavid Thermalloy |
| Description | THERM PAD 23.24MMX18.8MM AMBER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Thermal Conductivity: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Thermal Pad Amber 23.24mm x 18.80mm Rectangular |
| Adhesive: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Shape: | Rectangular |
| Thermal Resistivity: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Outline: | 23.24mm x 18.80mm |
| Color: | Amber |
| Series: | Thermalfilm™ |
| Usage: | TO-218, TO-220, TO-3P |
| Type: | Pad, Sheet |
| Thickness: | 0.0020" (0.051mm) |
| Other Names: | 034693 |
| Material: | Polyamide |
| Backing, Carrier: | - |
Introduce
We can supply 43-77-20G , send us a request quote to request 43-77-20G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 43-77-20G.The price and lead time for 43-77-20G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 43-77-20G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





