Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 40KE-CBSU-24.0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 40KE-CBSU-24.0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
40KE-CBSU-24.0
| Part No | 40KE-CBSU-24.0 |
|---|---|
| Manufacturer | Leader Tech Inc. |
| Description | .40KE-CBSU-24.0--KE40S03--FLAT F |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Ventilation: | Vent Holes in Pattern |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Series: | CBS KE |
| Length - Overall: | - |
| Height - Overall: | 0.400" (10.16mm) |
| Type: | Shield, 2-Piece |
| Detailed Description: | RF Shield Shield, 2-Piece 24.000" (609.60mm) X Vent Holes in Pattern Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Width - Overall: | 24.000" (609.60mm) |
Introduce
We can supply 40KE-CBSU-24.0 , send us a request quote to request 40KE-CBSU-24.0 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 40KE-CBSU-24.0.The price and lead time for 40KE-CBSU-24.0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 40KE-CBSU-24.0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





