Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3FB3-MS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 3FB3-MS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
3FB3-MS
| Part No | 3FB3-MS |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | LINE FILTER 120/277VAC 3A CHASS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated AC: | 120V, 277V |
| Current: | 3A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Inductance: | 13.77mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | FB |
| Filter Type: | Single Phase |
| Other Names: | 3FB3-MS-ND 6-1609128-4 CCM2182 |
| Frequency - Operating: | 50 ~ 60Hz |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
Introduce
We can supply 3FB3-MS , send us a request quote to request 3FB3-MS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 3FB3-MS.The price and lead time for 3FB3-MS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 3FB3-MS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





