Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3CTA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 3CTA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
3CTA
| Part No | 3CTA |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | TWEEZER POINTED FINE 4.33" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Type: | Fine |
| Series: | Erem® |
| Length - Overall: | 4.33" (110.0mm) |
| Material: | Titanium |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Tweezers Anti-Magnetic, Heat Resistant Pointed Fine 4.33" (110.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Features: | Anti-Magnetic, Heat Resistant |
| Tip - Shape: | Straight |
| Pattern Number: | - |
Introduce
We can supply 3CTA , send us a request quote to request 3CTA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 3CTA.The price and lead time for 3CTA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 3CTA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





