Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3939-24MMX55M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 3939-24MMX55M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
3939-24MMX55M
| Part No | 3939-24MMX55M |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE DUCT CLOTH SIL 15/16"X 60YD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Packaging: | Roll |
|---|---|
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Rubber |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Temperature Range: | 200°F (93°C) |
| Tape Type: | Duct Cloth |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Silver |
| Series: | 3939 |
| Usage: | Packaging, Sealing, Splicing |
| Width: | 0.94" (24.00mm) 15/16" |
| Thickness: | 0.0090" (9.0 mils, 0.229mm) |
| Other Names: | 00021200855610 02120085561 2120085561 21200855610 3939-24MMX55M-ND 393924MMX55M 3M157325 7000048814 70006250123 |
| Shelf Life: | - |
| Backing, Carrier: | Polyethylene over Cloth |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Shelf Life Start: | - |
Introduce
We can supply 3939-24MMX55M , send us a request quote to request 3939-24MMX55M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 3939-24MMX55M.The price and lead time for 3939-24MMX55M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 3939-24MMX55M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







