Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 382575-3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 382575-3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
382575-3
| Part No | 382575-3 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CONN MINI-SHUNT 2MM 2POS GOLD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.150" (3.81mm) |
|---|---|
| Packaging: | Strip |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2 (1 x 2) Position Shunt Connector Black Open Top 0.079" (2.00mm) Gold |
| Gender: | Female Sockets |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | - |
| Type: | Open Top |
| Other Names: | 3825753 |
| Number of Positions or Pins (Grid): | 2 (1 x 2) |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Finish: | Gold |
Introduce
We can supply 382575-3 , send us a request quote to request 382575-3 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 382575-3.The price and lead time for 382575-3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 382575-3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






