Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 36TDQSJ6.3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 36TDQSJ6.3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
36TDQSJ6.3
| Part No | 36TDQSJ6.3 |
|---|---|
| Manufacturer | Bussmann (Eaton) |
| Description | FUSE 36KV 6.3AMP 2" DIN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | - |
|---|---|
| Package / Case: | Fuse Link |
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Cartridge |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Response Time: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.614" Dia x 17.283" L (41.00mm x 439.00mm) |
| Series: | - |
| Class: | - |
| Other Names: | 36TDQSJ6-3 |
| Voltage Rating - AC: | 36kV |
| Features: | - |
| Approvals: | VDE |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 6.3A |
Introduce
We can supply 36TDQSJ6.3 , send us a request quote to request 36TDQSJ6.3 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 36TDQSJ6.3.The price and lead time for 36TDQSJ6.3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 36TDQSJ6.3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





