Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 33J25R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 33J25R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
33J25R
| Part No | 33J25R |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 25 OHM 3W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 25 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.217" Dia x 0.594" L (5.50mm x 15.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | 30 |
| Power (Watts): | 3W |
| Resistance: | 25 Ohms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply 33J25R , send us a request quote to request 33J25R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 33J25R.The price and lead time for 33J25R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 33J25R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





