Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 33+SUPER-DISP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 33+SUPER-DISP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
33+SUPER-DISP
| Part No | 33+SUPER-DISP |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE ELECTRICAL VINYL3/4" X 66' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| RoHS Status: | Roll |
|---|---|
| Tape Included: | Electrical |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Shielding: | 66' (20.1m) 22 yds |
| Screw Size: | Rubber |
| Manufacturer Part Number: | 33+SUPER-DISP |
| Thermal Resistivity: | PVC (Poly Vinyl Chloride) |
| Tape Type: | 176°F (80°C) |
| Tape Width - Max: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | Scotch® 33+ |
| Cable Type: | Electrically Insulating |
| Thickness: | 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm) |
| Other Names: | 00054007102168 05400710216 33+SUPERDISP 5400710216 54007102168 80610833826 |
| Description: | TAPE ELECTRICAL VINYL3/4" X 66' |
| Material Thickness: | 0.75" (19.05mm) 3/4" |
Introduce
We can supply 33+SUPER-DISP , send us a request quote to request 33+SUPER-DISP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 33+SUPER-DISP.The price and lead time for 33+SUPER-DISP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 33+SUPER-DISP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





