Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 32R-2214 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 32R-2214 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
32R-2214
| Part No | 32R-2214 |
|---|---|
| Manufacturer | VCC (Visual Communications Company) |
| Description | NEON PANEL INDICATOR 125V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Blue |
|---|---|
| Lens Transparency: | - |
| Millicandela Rating: | - |
| Current: | - |
| Voltage: | 125V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Neon Panel Indicator 125V Round with Domed Top, 10.72mm Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Ratings: | AC |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.50" (12.70mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 32 |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 10.72mm |
| Lamp Color: | - |
| Type: | Neon |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply 32R-2214 , send us a request quote to request 32R-2214 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 32R-2214.The price and lead time for 32R-2214 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 32R-2214.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





