Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3255A-100 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 3255A-100 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
3255A-100
| Part No | 3255A-100 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | PC BOARD ACCELEROMETER 0100G |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 5-SMD, No Lead |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Accelerometer X, Y, Z Axis ±100g 1.2kHz SMD |
| Voltage - Supply: | 5VDC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Acceleration Range: | ±100g |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Axis: | X, Y, Z |
| Other Names: | 223-1865 3255A-0100 3255A0100 356-1129 356-1129-ND |
| Bandwidth: | 1.2kHz |
Introduce
We can supply 3255A-100 , send us a request quote to request 3255A-100 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 3255A-100.The price and lead time for 3255A-100 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 3255A-100.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






