Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 28C0236-0BW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 28C0236-0BW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
28C0236-0BW
| Part No | 28C0236-0BW |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies |
| Description | FERRITE BEAD 835 OHM AXIAL 1LN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Current Rating (Max): | 5A |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Ratings: | - |
| Number of Lines: | 1 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia x 0.394" L (6.00mm x 10.00mm) |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 10 mOhm |
| Series: | 28 |
| Height (Max): | - |
| Filter Type: | Power Line |
| Other Names: | 240-2168 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Impedance @ Frequency: | 835 Ohms @ 100MHz |
Introduce
We can supply 28C0236-0BW , send us a request quote to request 28C0236-0BW pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 28C0236-0BW.The price and lead time for 28C0236-0BW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 28C0236-0BW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






