Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 276.5105.4502 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 276.5105.4502 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
276.5105.4502
| Part No | 276.5105.4502 |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE 5A 36VDC TORPEDO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Free Hanging In Line |
|---|---|
| For Use With/Related Products: | ATS Series |
| Voltage: | 36V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Fuse Holder 36V 1 Circuit Cartridge Free Hanging In Line |
| Fuse Type: | Cartridge |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fuse Size: | - |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Fuseholder Type: | Holder |
| Series: | ATS |
| Other Names: | 276.5105.450 |
| Number of Circuits: | 1 |
| Orientation: | - |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Finish: | - |
Introduce
We can supply 276.5105.4502 , send us a request quote to request 276.5105.4502 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 276.5105.4502.The price and lead time for 276.5105.4502 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 276.5105.4502.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





