Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 265Z5 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 265Z5 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
265Z5
| Part No | 265Z5 |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | XFRMR 5VCT@90A RMS 120/240 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Secondary (Full Load): | 5V |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Secondary Winding(s): | Single, Multiple Taps |
| Primary Winding(s): | Dual |
| Current - Output (Max): | 90A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power - Max: | 450 VA |
| Voltage - Isolation: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Weight: | - |
| Height - Seated (Max): | 107.95mm |
| Center Tap: | Yes |
| Voltage - Primary: | 115V |
| Termination Style: | Solder, Quick Connect |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Type: | Laminated Core |
| Other Names: | Q9646789 |
Introduce
We can supply 265Z5 , send us a request quote to request 265Z5 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 265Z5.The price and lead time for 265Z5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 265Z5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





