Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 262147 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 262147 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
262147
| Part No | 262147 |
|---|---|
| Manufacturer | Amphenol Connex (Amphenol RF) |
| Description | MMCX RIGHT ANGLE CRIMP PLUG FOR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Shield Termination: | Crimp |
|---|---|
| Body Material: | Brass |
| RoHS Status: | RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | - |
| Fastening Type: | Snap-On |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Body Finish: | Gold |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Contact Termination: | Solder |
| Connector Type: | Plug, Male Pin |
| Mounting Feature: | - |
| Number of Ports: | 1 |
| Includes: | 4 pcs - 1 Connector, 1 End Cap, 1 Ferrule, 1 Ring |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 165°C |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Dielectric Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Detailed Description: | MMCX Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line), Right Angle Solder |
| Mating Cycles: | 500 |
| Center Contact Material: | Brass |
| Frequency - Max: | 6GHz |
| Center Contact Plating: | Gold |
| Housing Color: | Gold |
| Connector Style: | MMCX |
| Series: | - |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Cable Group: | 1.37mm Coaxial Cable |
Introduce
We can supply 262147 , send us a request quote to request 262147 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 262147.The price and lead time for 262147 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 262147.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







