Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25ST106MD15750 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 25ST106MD15750 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
25ST106MD15750
| Part No | 25ST106MD15750 |
|---|---|
| Manufacturer | Rubycon |
| Description | CAP FILM 10UF 20% 25VDC 2220 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | DC Link, DC Filtering |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Package / Case: | 2220 (5750 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Dielectric Material: | Acrylic, Metallized |
| Detailed Description: | 10µF Film Capacitor 25V Acrylic, Metallized 2220 (5750 Metric) |
| Termination: | Solder Pads |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 5 (48 Hours) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
| Series: | PMLCAP®, ST |
| Voltage Rating - DC: | 25V |
| Other Names: | 1189-1805-1 |
| Capacitance: | 10µF |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply 25ST106MD15750 , send us a request quote to request 25ST106MD15750 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 25ST106MD15750.The price and lead time for 25ST106MD15750 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 25ST106MD15750.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






