Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25J12RE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 25J12RE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
25J12RE
| Part No | 25J12RE |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 12 OHM 5W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 12 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia x 1.016" L (7.00mm x 25.80mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | 20 |
| Power (Watts): | 5W |
| Resistance: | 12 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Operating Temperature: | - |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply 25J12RE , send us a request quote to request 25J12RE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 25J12RE.The price and lead time for 25J12RE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 25J12RE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





