Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 254M06QD150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 254M06QD150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
254M06QD150
| Part No | 254M06QD150 |
|---|---|
| Manufacturer | Cornell Dubilier Electronics |
| Description | FILTER RC 150 OHM/0.25UF TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Height: | 0.748" (19.00mm) |
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Number of Channels: | 1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RC EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 150 Ohms, C = 0.25µF Radial |
| Resistance - Channel (Ohms): | 150 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Voltage - Rated: | 600V |
| Filter Order: | 1st |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.449" L x 0.417" W (36.80mm x 10.60mm) |
| Series: | Quencharc® |
| Attenuation Value: | - |
| Type: | Low Pass |
| Other Names: | 338-3486 |
| Technology: | RC |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Values: | R = 150 Ohms, C = 0.25µF |
| ESD Protection: | No |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
Introduce
We can supply 254M06QD150 , send us a request quote to request 254M06QD150 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 254M06QD150.The price and lead time for 254M06QD150 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 254M06QD150.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





