Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25146NLDB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 25146NLDB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
25146NLDB
| Part No | 25146NLDB |
|---|---|
| Manufacturer | APEM Inc. |
| Description | SWITCH SLIDE DPDT 100MA 30V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Through Hole |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Mechanical Life: | 20,000 Cycles |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Slide Switch DPDT Through Hole |
| Actuator Type: | Flush |
| Switch Function: | On-On |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Electrical Life: | 10,000 Cycles |
| Termination Style: | PC Pin |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Contact Timing: | Not Specified |
| Actuator Length: | - |
| Series: | 25000N |
| Operating Force: | - |
| Actuator Material: | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Voltage Rating - DC: | 30V |
| Features: | Epoxy Sealed Terminals |
| Switch Travel: | 4.00mm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Contact Material: | Brass |
| Current Rating: | 100mA (DC) |
| Contact Finish: | Gold |
| Circuit: | DPDT |
Introduce
We can supply 25146NLDB , send us a request quote to request 25146NLDB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 25146NLDB.The price and lead time for 25146NLDB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 25146NLDB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







