Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2500MD-1-004 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2500MD-1-004 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
2500MD-1-004
| Part No | 2500MD-1-004 |
|---|---|
| Manufacturer | Talema |
| Description | XFMR TOROIDAL 2500VA THRM PROTCT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Secondary (Full Load): | Parallel 120V, Series 240V |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Secondary Winding(s): | Dual |
| Primary Winding(s): | Dual, Multiple Taps |
| Current - Output (Max): | Parallel 20.83A, Series 10.42A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power - Max: | 2500 VA |
| Voltage - Isolation: | 5000Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Weight: | 47 lbs (21.3kg) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Center Tap: | No |
| Voltage - Primary: | 100V, 120V, 200V, 240V |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 240.00mm Dia x 115.00mm W |
| Series: | MD |
| Type: | Toroidal |
Introduce
We can supply 2500MD-1-004 , send us a request quote to request 2500MD-1-004 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2500MD-1-004.The price and lead time for 2500MD-1-004 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 2500MD-1-004.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 2500MD-1-004
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
2500 | ACL Staticide, Inc. | STATIC DISS PERM COATING CLEAR | RFQ >> |
| 2500 | Keystone Electronics Corp. | THUMB SCREW KNOB #4-40 | RFQ >> | |
![]() |
2500-00F | API Delevan | FIXED IND 270UH 126MA 8.2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-00G | API Delevan | FIXED IND 270UH 126MA 8.2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-00H | API Delevan | FIXED IND 270UH 126MA 8.2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-00J | API Delevan | FIXED IND 270UH 126MA 8.2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-02F | API Delevan | FIXED IND 300UH 122MA 8.7 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-02G | API Delevan | FIXED IND 300UH 122MA 8.7 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-02H | API Delevan | FIXED IND 300UH 122MA 8.7 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-02J | API Delevan | FIXED IND 300UH 122MA 8.7 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-04F | API Delevan | FIXED IND 330UH 120MA 9.1 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-04G | API Delevan | FIXED IND 330UH 120MA 9.1 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-04H | API Delevan | FIXED IND 330UH 120MA 9.1 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-04J | API Delevan | FIXED IND 330UH 120MA 9.1 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-06F | API Delevan | FIXED IND 360UH 115MA 9.6 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-06G | API Delevan | FIXED IND 360UH 115MA 9.6 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-06H | API Delevan | FIXED IND 360UH 115MA 9.6 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-06J | API Delevan | FIXED IND 360UH 115MA 9.6 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-08F | API Delevan | FIXED IND 390UH 114MA 10 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-08G | API Delevan | FIXED IND 390UH 114MA 10 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-08H | API Delevan | FIXED IND 390UH 114MA 10 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-08J | API Delevan | FIXED IND 390UH 114MA 10 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-10F | API Delevan | FIXED IND 430UH 111MA 10.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-10G | API Delevan | FIXED IND 430UH 111MA 10.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-10H | API Delevan | FIXED IND 430UH 111MA 10.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-10J | API Delevan | FIXED IND 430UH 111MA 10.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-12F | API Delevan | FIXED IND 470UH 108MA 11 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-12G | API Delevan | FIXED IND 470UH 108MA 11 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-12H | API Delevan | FIXED IND 470UH 108MA 11 OHM TH | RFQ >> |
| 2500-12J | API Delevan | FIXED IND 470UH 108MA 11 OHM TH | RFQ >> | |
![]() |
2500-14F | API Delevan | FIXED IND 500UH 106MA 11.3 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-14G | API Delevan | FIXED IND 500UH 106MA 11.3 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-14H | API Delevan | FIXED IND 500UH 106MA 11.3 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-14J | API Delevan | FIXED IND 500UH 106MA 11.3 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-15F | API Delevan | FIXED IND 510UH 105MA 11.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-15G | API Delevan | FIXED IND 510UH 105MA 11.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-15H | API Delevan | FIXED IND 510UH 105MA 11.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-15J | API Delevan | FIXED IND 510UH 105MA 11.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-16F | API Delevan | FIXED IND 560UH 104MA 12.3 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-16G | API Delevan | FIXED IND 560UH 104MA 12.3 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-16H | API Delevan | FIXED IND 560UH 104MA 12.3 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-16J | API Delevan | FIXED IND 560UH 104MA 12.3 OHM | RFQ >> |
![]() |
2500-18F | API Delevan | FIXED IND 620UH 101MA 13 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-18G | API Delevan | FIXED IND 620UH 101MA 13 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-18H | API Delevan | FIXED IND 620UH 101MA 13 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-18J | API Delevan | FIXED IND 620UH 101MA 13 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-20F | API Delevan | FIXED IND 680UH 97MA 13.7 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-20G | API Delevan | FIXED IND 680UH 97MA 13.7 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-20H | API Delevan | FIXED IND 680UH 97MA 13.7 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2500-20J | API Delevan | FIXED IND 680UH 97MA 13.7 OHM TH | RFQ >> |







