Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2476TX2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2476TX2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
2476TX2
| Part No | 2476TX2 |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | CUTTER SIDE OVAL FULLFLUSH 4.25" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Cut Edge: | Full Flush |
|---|---|
| Length - Overall: | 4.25" (108.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Side (Diagonal) Cutter Oval Full Flush 4.25" (108.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 0.2 lb (90.72g) |
| Shape: | Oval |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Erem® |
| Type: | Side (Diagonal) |
| Features: | ESD Safe, Ergonomic |
| Capacity: | - |
Introduce
We can supply 2476TX2 , send us a request quote to request 2476TX2 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2476TX2.The price and lead time for 2476TX2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 2476TX2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







