Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 24471 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 24471 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
24471
| Part No | 24471 |
|---|---|
| Manufacturer | Keystone Electronics Corp. |
| Description | HEX STANDOFF M3 SS 6MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length - Overall: | 0.236" (6.00mm) |
|---|---|
| Threaded/Unthreaded: | Threaded |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Hex Standoff Threaded M3 Stainless Steel 0.236" (6.00mm) |
| Gender: | Female, Female |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Weight: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Diameter - Outside: | 0.197" (5.00mm) Hex |
| Color: | - |
| Series: | - |
| Screw, Thread Size: | M3 |
| Type: | Hex Standoff |
| Other Names: | 24471K 24471K-ND 36-24471 |
| Material: | Stainless Steel |
| Features: | - |
| Between Board Height: | 0.236" (6.00mm) |
| Plating: | - |
| Diameter - Inside: | - |
Introduce
We can supply 24471 , send us a request quote to request 24471 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 24471.The price and lead time for 24471 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 24471.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








