Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2411PD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2411PD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
2411PD
| Part No | 2411PD |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | PLIERS ELEC NEEDLE NOSE 5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Electronics |
|---|---|
| Tip - Type: | Needle Nose |
| Length: | 5.00" (127.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Electronics Pliers Needle Nose Serrated 5.00" (127.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 0.3 lb (136.08g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Erem®, Magic Spring® |
| Features: | Ergonomic, Soft Grips |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Serrated |
Introduce
We can supply 2411PD , send us a request quote to request 2411PD pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2411PD.The price and lead time for 2411PD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 2411PD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








