Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 234A032-3-0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 234A032-3-0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
234A032-3-0
| Part No | 234A032-3-0 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | BOOT MOLDED |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Large Diameter Supplied: | 1.661" (42.19mm) |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Boot, Rectangular - Right Angle, 90° Black 32 |
| Small Recovered Length: | - |
| Small Diameter Recovered: | 0.291" (7.39mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Small Diameter Supplied: | 0.551" (14.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Total Length Supplied: | - |
| Color: | Black |
| Series: | Thermofit 234A0 |
| Type: | Boot, Rectangular - Right Angle, 90° |
| Other Names: | 814341-000 |
| Material: | Polyolefin (PO), Semi-Rigid |
| Total Length Recovered: | - |
| Shell Size - Insert: | 32 |
| Features: | - |
| Large Diameter Recovered: | 1.661" (42.19mm) |
| Large Recovered Length: | - |
Introduce
We can supply 234A032-3-0 , send us a request quote to request 234A032-3-0 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 234A032-3-0.The price and lead time for 234A032-3-0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 234A032-3-0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





