Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 234017003 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 234017003 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
234017003
| Part No | 234017003 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics |
| Description | D-SUB FILTERADAPTER 500V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 100V |
|---|---|
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Contact Finish Thickness: | 8.00µin (0.203µm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Adapter Connector D-Sub, 25 Pin Male To D-Sub, 25 Pin Female Free Hanging (In-Line) |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Shielding: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Shell Material, Finish: | Steel, Tin Plated |
| Housing Color: | Red |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Connector Style: | Connector Saver |
| Series: | - |
| Convert To (Adapter End): | D-Sub, 25 Pin Male |
| Includes: | 3 pcs - 1 Connector, 2 Jack Screws |
| Other Names: | 732-10322 |
| Ingress Protection: | - |
| Convert From (Adapter End): | D-Sub, 25 Pin Female |
| Features: | Filter |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 5A |
| Contact Finish: | Gold |
| Number of Rows: | 2 |
Introduce
We can supply 234017003 , send us a request quote to request 234017003 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 234017003.The price and lead time for 234017003 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 234017003.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







