Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 233+144MMX55M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 233+144MMX55M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
233+144MMX55M
| Part No | 233+144MMX55M |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE MASKING PERFORM 144MMX55M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| RoHS Status: | Roll |
|---|---|
| Tape Included: | Masking |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Shielding: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Screw Size: | Rubber |
| Manufacturer Part Number: | 233+144MMX55M |
| Thermal Resistivity: | Crepe Paper |
| Tape Type: | 250°F (121°C) - 30 minutes |
| Tape Width - Max: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Green |
| Series: | Scotch® 233+ |
| Cable Type: | Paint Masking, Automotive |
| Thickness: | 0.0067" (6.7 mils, 0.170mm) |
| Other Names: | 00051115057526 05111505752 70006377181 |
| Description: | TAPE MASKING PERFORM 144MMX55M |
| Material Thickness: | 5.67" (144.00mm) |
Introduce
We can supply 233+144MMX55M , send us a request quote to request 233+144MMX55M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 233+144MMX55M.The price and lead time for 233+144MMX55M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 233+144MMX55M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





