Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 22R223MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 22R223MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
22R223MC
| Part No | 22R223MC |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Power Solutions |
| Description | FIXED IND 22UH 1.81A 90 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 22µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.311" (7.90mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 90 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 1.81A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 22µH Unshielded Wirewound Inductor 1.81A 90 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm) |
| Series: | 2200RM |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 811-2426-2 |
Introduce
We can supply 22R223MC , send us a request quote to request 22R223MC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 22R223MC.The price and lead time for 22R223MC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 22R223MC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





