Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 226RZM050M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 226RZM050M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
226RZM050M
| Part No | 226RZM050M |
|---|---|
| Manufacturer | Illinois Capacitor |
| Description | CAP ALUM 22UF 20% 50V THRU HOLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 9.043 Ohm @ 120Hz |
|---|---|
| Applications: | General Purpose |
| Tolerance: | ±20% |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 22µF 50V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 9.043 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.492" (12.50mm) |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Series: | RZM |
| Capacitance: | 22µF |
| Polarization: | Polar |
| Impedance: | 4.8 Ohms |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
Introduce
We can supply 226RZM050M , send us a request quote to request 226RZM050M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 226RZM050M.The price and lead time for 226RZM050M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 226RZM050M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





