Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 226F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 226F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
226F
| Part No | 226F |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | XFRMR SEMI-TORO 1VA THRU HOLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Secondary (Full Load): | Parallel 15V, Series 30V |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Secondary Winding(s): | Dual |
| Primary Winding(s): | Single |
| Current - Output (Max): | Parallel 67mA, Series 34mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power - Max: | 1 VA |
| Voltage - Isolation: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 0.22 lb (99.79g) |
| Height - Seated (Max): | 20.32mm |
| Center Tap: | No |
| Voltage - Primary: | 115V |
| Termination Style: | PC Pin |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 43.94mm L x 34.29mm W |
| Series: | 226 |
| Type: | Semi-Toroidal |
Introduce
We can supply 226F , send us a request quote to request 226F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 226F.The price and lead time for 226F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 226F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





