Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 225107-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 225107-000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
225107-000
| Part No | 225107-000 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | SOLDER SLEEVE WIRE SPLICE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Color: | Transparent - Blue |
| Series: | SolderSleeve D-1744 |
| Length: | 1.180" (29.97mm) |
| Diameter: | 0.280" (7.11mm), 0.300" (7.62mm) |
| Type: | Wire to Wire |
| Other Names: | A101188 D-1744-04 D174404 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Wire to Wire Solder Sleeve Transparent - Blue 0.280" (7.11mm), 0.300" (7.62mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Features: | - |
Introduce
We can supply 225107-000 , send us a request quote to request 225107-000 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 225107-000.The price and lead time for 225107-000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 225107-000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





