Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 220-WHITE-A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 220-WHITE-A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
220-WHITE-A
| Part No | 220-WHITE-A |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE CLOTH 1.88" X 20 YD WHT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| RoHS Status: | Roll |
|---|---|
| Tape Included: | Cloth Tape |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Shielding: | 60' (18.3m) 20 yds |
| Screw Size: | - |
| Manufacturer Part Number: | 220-WHITE-A |
| Thermal Resistivity: | - |
| Tape Type: | - |
| Tape Width - Max: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | White |
| Series: | Scotch® 220 |
| Cable Type: | - |
| Thickness: | - |
| Other Names: | 00051131868526 05113186852 70071186798 |
| Description: | TAPE CLOTH 1.88" X 20 YD WHT |
| Material Thickness: | 1.88" (47.75mm) |
Introduce
We can supply 220-WHITE-A , send us a request quote to request 220-WHITE-A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 220-WHITE-A.The price and lead time for 220-WHITE-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 220-WHITE-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






