Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2126R 48X125 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2126R 48X125 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
2126R 48X125
| Part No | 2126R 48X125 |
|---|---|
| Manufacturer | SCS |
| Description | WRAP SHIELD CUSHIONED 4X125 FT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Closure System: | User Defined - Clips, Heat Seal, Tape |
|---|---|
| Tensile Strength: | 34 lbs (15.4 kg) |
| Metal Layer: | Out |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Static Shielding Wrap (Cushioned) Energy Shielding Silver 48" (1.2m) X 125' (38.1m) |
| Width - Inside: | 48" (1.2m) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Static Discharge Shielding: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Silver |
| Series: | 2126R |
| Length - Inside: | 125' (38.1m) |
| Type: | Static Shielding Wrap (Cushioned) |
| Thickness: | 125.0 mil (3175 microns) |
| Other Names: | 05113532709 2126R 48" X 125' 2126R 48" X 125'-ND 2126R 48"X125' 2126R 48X125-ND 2126R48X125 98079855692 |
Introduce
We can supply 2126R 48X125 , send us a request quote to request 2126R 48X125 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2126R 48X125.The price and lead time for 2126R 48X125 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 2126R 48X125.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation












