Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 202-150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 202-150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
202-150
| Part No | 202-150 |
|---|---|
| Manufacturer | Bivar, Inc. |
| Description | MOUNT CIRCULAR TO18 0.150" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.150" (3.81mm) |
|---|---|
| Length: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Component Mount TO-18 Circular 0.150" (3.81mm) Natural |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Shape: | Circular |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Diameter - Outside: | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Color: | Natural |
| Series: | PERM-O-PADS® |
| Usage: | TO-18 |
| Width: | - |
| Type: | Mount |
| Material: | Nylon |
| Features: | - |
| Diameter - Inside: | - |
Introduce
We can supply 202-150 , send us a request quote to request 202-150 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 202-150.The price and lead time for 202-150 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 202-150.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







