Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 201+24MMX55M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 201+24MMX55M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
201+24MMX55M
| Part No | 201+24MMX55M |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE MASKING NAT 15/16"X 60YDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
|---|---|
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Adhesive: | Rubber |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Temperature Range: | - |
| Tape Type: | Masking |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Natural |
| Series: | 201+ |
| Usage: | General Purpose |
| Width: | 0.94" (24.00mm) 15/16" |
| Thickness: | 0.0044" (4.4 mils, 0.112mm) |
| Other Names: | 0-00-51115-64740-6 00051115647406 3M156829 70-0067-4549-4 7000144751 70006745494 |
| Shelf Life: | 12 Months |
| Backing, Carrier: | Crepe Paper |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Shelf Life Start: | Date of Shipment |
Introduce
We can supply 201+24MMX55M , send us a request quote to request 201+24MMX55M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 201+24MMX55M.The price and lead time for 201+24MMX55M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 201+24MMX55M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





