Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2-6374659-5 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2-6374659-5 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
2-6374659-5
| Part No | 2-6374659-5 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | C/A LC TO LC MM 2.0MM 25M1 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Color - Connectors: | Beige |
|---|---|
| 1st Connector: | LC |
| Color - Cable: | Orange |
| Length - Overall: | 82.0' (25.0m) |
| Return Loss: | - |
| Fiber Type: | 62.5/125 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 0.24dB |
| Detailed Description: | Cable Fiber Optic LC To LC 62.5/125 82.0' (25.0m) |
| 2nd Connector: | LC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Ratings: | PVDF |
| Cable Diameter: | 0.08" (2.0mm) |
| Bend Radius: | - |
| Jacket (Insulation) Material: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Cable Type: | Twin Zip |
| Type: | Multimode, Duplex |
| Features: | Low Smoke, Zipcord |
| Operating Temperature: | - |
Introduce
We can supply 2-6374659-5 , send us a request quote to request 2-6374659-5 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2-6374659-5.The price and lead time for 2-6374659-5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 2-6374659-5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






