Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1RHP2520D32 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1RHP2520D32 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1RHP2520D32
| Part No | 1RHP2520D32 |
|---|---|
| Manufacturer | Crydom |
| Description | RELAY CONTACTOR 1PH 20A 250VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Module |
|---|---|
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Load Current: | 20A |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Load: | 90 ~ 250 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 1RHP |
| Other Names: | CC1677 |
| Voltage - Input: | 4 ~ 32VDC |
| Output Type: | AC |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
Introduce
We can supply 1RHP2520D32 , send us a request quote to request 1RHP2520D32 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1RHP2520D32.The price and lead time for 1RHP2520D32 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1RHP2520D32.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





