Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 19TQ015S with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 19TQ015S with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
19TQ015S
| Part No | 19TQ015S |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE SCHOTTKY 15V 19A D2PAK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | D2PAK |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 15V 19A Surface Mount D2PAK |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 360mV @ 19A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1.5mA @ 15V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 125°C |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 15V |
| Base Part Number: | 19TQ015 |
| Other Names: | *19TQ015S VS-19TQ015S VS-19TQ015S-ND VS19TQ015S VS19TQ015S-ND |
| Current - Average Rectified (Io): | 19A |
Introduce
We can supply 19TQ015S , send us a request quote to request 19TQ015S pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 19TQ015S.The price and lead time for 19TQ015S depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 19TQ015S.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





