Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 195R20 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 195R20 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
195R20
| Part No | 195R20 |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | FIXED IND 50MH 20A 130 MOHM CHAS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±15% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 50mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 7.500" (190.50mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 130 mOhm |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 20A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 50mH Unshielded Inductor 20A 130 mOhm Nonstandard |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 9.000" L x 8.250" W (228.60mm x 209.55mm) |
| Series: | 195 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
| Other Names: | 195R20-ND HM4824 |
Introduce
We can supply 195R20 , send us a request quote to request 195R20 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 195R20.The price and lead time for 195R20 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 195R20.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





