Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 18681 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 18681 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
18681
| Part No | 18681 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | SCREWDRIVER SLOT 1.6X10MM 12.4" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Tool Type: | Screwdriver |
| Tip - Type: | Slotted |
| Series: | - |
| Length - Overall: | 12.40" (315.0mm) |
| Length - Blade: | 7.87" (200.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | 1.6mm x 10mm Slotted Screwdriver 12.40" (315.0mm) |
| Size: | 1.6mm x 10mm |
| Features: | Cabinet Tip, Impact Resistant, Nickel Plated |
| Weight: | 0.37 lb (167.83g) |
Introduce
We can supply 18681 , send us a request quote to request 18681 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 18681.The price and lead time for 18681 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 18681.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 18681
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 1868 | Adafruit | 12MM COIN CELL BREAKOUT BOARD | RFQ >> | |
![]() |
1868 | Keystone Electronics Corp. | BREADBRD PREPUNCHED INSULAT NPTH | RFQ >> |
![]() |
1868063 | Phoenix Contact | TERM BLOCK PCB | RFQ >> |
| 1868076 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK 2POS 7.62MM | RFQ >> | |
| 18681 | Wiha | SCREWDRIVER SLOT 1.6X10MM 12.4" | RFQ >> | |
![]() |
1868115 | Phoenix Contact | TERM BLOCK PCB | RFQ >> |
| 1868128 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK 2POS 3.5MM | RFQ >> | |
| 1868131 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK 3POS 3.5MM | RFQ >> | |
| 1868144 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK 4POS 3.5MM | RFQ >> | |
![]() |
1868157 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK 5POS 3.5MM | RFQ >> |
| 1868160 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK 6POS 3.5MM | RFQ >> | |
![]() |
1868173 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK 7POS 3.5MM | RFQ >> |
![]() |
1868186 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK 8POS 3.5MM | RFQ >> |
![]() |
1868199 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK 9POS 3.5MM | RFQ >> |
![]() |
1868209 | Phoenix Contact | PC TERMINAL BLOCK 3.5MM 10POS | RFQ >> |
![]() |
1868212 | Phoenix Contact | TERM BLOCK | RFQ >> |
![]() |
1868225 | Phoenix Contact | TERM BLOCK | RFQ >> |
| 18682C | Murata Power Solutions | FIXED IND 6.8UH 4.15A 12 MOHM | RFQ >> | |
![]() |
1868380 | Phoenix Contact | TERM BLOCK | RFQ >> |
| 18683C | Murata Power Solutions | FIXED IND 68UH 1.35A 70 MOHM | RFQ >> | |
| 1868430000 | Weidmuller | TERMINAL MARKER MF 10/8 MC SPC | RFQ >> | |
| 1868440000 | Weidmuller | TERMINAL MARKER MF 10/8 MC | RFQ >> | |
| 18684C | Murata Power Solutions | FIXED IND 680UH 530MA 630 MOHM | RFQ >> | |
![]() |
1868560000 | Weidmuller | DAE M12 PA SHORT | RFQ >> |
| 18685C | Murata Power Solutions | FIXED IND 6.8MH 150MA 7 OHM | RFQ >> | |
| 1868623 | Phoenix Contact | PC TERM BLOCK 16POS 5.08MM | RFQ >> | |
![]() |
1868649 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK PLUG 1POS 5MM | RFQ >> |
![]() |
1868652 | Phoenix Contact | COVER FOR PCB TERM BLOCK 1POS | RFQ >> |
| 1868665 | Phoenix Contact | TERM BLOCK | RFQ >> | |
![]() |
1868717 | Phoenix Contact | TERMINAL BLOCK 15A 250V 5.08MM | RFQ >> |
![]() |
1868720 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK | RFQ >> |
| 1868733 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK 2POS 5.08 | RFQ >> | |
![]() |
1868746 | Phoenix Contact | PC TERM BLOCK 3POS 5.08MM | RFQ >> |
| 1868759 | Phoenix Contact | PC TERM BLOCK 2POS 5.08MM | RFQ >> | |
![]() |
1868762 | Phoenix Contact | TERM BLOCK | RFQ >> |
![]() |
1868775 | Phoenix Contact | PC TERM BLOCK 2POS 5.08MM | RFQ >> |
![]() |
1868788 | Phoenix Contact | TERM BLOCK PCB | RFQ >> |
![]() |
1868827 | Phoenix Contact | CONN TERM BLK 4LVL 2POS 5.08MM | RFQ >> |
| 1868830 | Phoenix Contact | TERM BLOCK SCREW TERM TH | RFQ >> | |
![]() |
1868950000 | Weidmuller | TERMINAL WQL 2WF 10-8 | RFQ >> |
![]() |
1868979 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK 4POS 5.08MM | RFQ >> |
![]() |
1868982 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK | RFQ >> |
![]() |
1868995 | Phoenix Contact | CONN TERM BLOCK | RFQ >> |








