Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 181NQ045R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 181NQ045R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
181NQ045R
| Part No | 181NQ045R |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE SCHOTTKY 45V 180A HALFPAK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | D-67 HALF-PAK |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | HALF-PAK |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 45V 180A Chassis Mount HALF-PAK |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 660mV @ 180A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 15mA @ 45V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Capacitance @ Vr, F: | 7800pF @ 5V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 45V |
| Other Names: | *181NQ045R |
| Current - Average Rectified (Io): | 180A |
Introduce
We can supply 181NQ045R , send us a request quote to request 181NQ045R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 181NQ045R.The price and lead time for 181NQ045R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 181NQ045R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





