Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 177.5711.0001 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 177.5711.0001 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
177.5711.0001
| Part No | 177.5711.0001 |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE BLOCK BOLT DOWN 80V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | - |
|---|---|
| For Use With/Related Products: | Strip |
| Voltage: | 80V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Fuse Block 80V 1 Circuit Bolt Down |
| Fuse Type: | Bolt Down |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Fuse Size: | 62mm Pitch |
| Termination Style: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Fuseholder Type: | Block |
| Series: | - |
| Number of Circuits: | 1 |
| Orientation: | - |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish: | - |
Introduce
We can supply 177.5711.0001 , send us a request quote to request 177.5711.0001 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 177.5711.0001.The price and lead time for 177.5711.0001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 177.5711.0001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





