Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 15AGS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 15AGS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
15AGS
| Part No | 15AGS |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | TWEEZER END CUTTER FINE 4.25" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Cutter |
|---|---|
| Tip - Type: | End Cutter |
| Length - Overall: | 4.25" (108.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Tweezers Magnetic Cutter End Cutter 4.25" (108.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Pattern Number: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Erem® |
| Material: | Carbon Steel |
| Features: | Magnetic |
| Tip - Shape: | Straight |
Introduce
We can supply 15AGS , send us a request quote to request 15AGS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 15AGS.The price and lead time for 15AGS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 15AGS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





