Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 154G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 154G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
154G
| Part No | 154G |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | FIXED IND 9H 40MA 700 OHM CHASS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±15% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 9H |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 1.190" (30.23mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 700 Ohm |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 40mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 9H Unshielded Inductor 40mA 700 Ohm Nonstandard |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 2.060" L x 1.250" W (52.32mm x 31.75mm) |
| Series: | 154 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
| Other Names: | 154G-ND HM3412 |
Introduce
We can supply 154G , send us a request quote to request 154G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 154G.The price and lead time for 154G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 154G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





