Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1513245-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1513245-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1513245-1
| Part No | 1513245-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | RF ANT 1.9GHZ PCB TRACE SLDR SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 2 |
|---|---|
| Applications: | ZigBee™ |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Return Loss: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / RoHS Compliant |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Detailed Description: | 1.9GHz ZigBee™ PCB Trace RF Antenna 1.71GHz ~ 1.99GHz 2dB Solder Surface Mount |
| Termination: | Solder |
| Number of Bands: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Gain: | 2dB |
| Frequency Range: | 1.71GHz ~ 1.99GHz |
| Antenna Type: | PCB Trace |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Height (Max): | 0.031" (0.79mm) |
| Other Names: | A117257 |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Frequency (Center/Band): | 1.9GHz |
Introduce
We can supply 1513245-1 , send us a request quote to request 1513245-1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1513245-1.The price and lead time for 1513245-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1513245-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation











