Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 105K400CS6-FA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 105K400CS6-FA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
105K400CS6-FA
| Part No | 105K400CS6-FA |
|---|---|
| Manufacturer | Cornell Dubilier Electronics |
| Description | CAP ARRAY 1UF 400V 14DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Package / Case: | 14-DIP |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Circuit Type: | Bussed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Dielectric Material: | Polymer, Metallized |
| Detailed Description: | 1µF Bussed Capacitor Array 400V 14-DIP |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Temperature Coefficient: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.319" (8.10mm) |
| Voltage - Rated: | 400V |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.882" L x 0.700" W (22.40mm x 17.80mm) |
| Series: | Capstick® CS |
| Capacitance: | 1µF |
Introduce
We can supply 105K400CS6-FA , send us a request quote to request 105K400CS6-FA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 105K400CS6-FA.The price and lead time for 105K400CS6-FA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 105K400CS6-FA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





