Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1030QDX1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1030QDX1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1030QDX1
| Part No | 1030QDX1 |
|---|---|
| Manufacturer | VCC (Visual Communications Company) |
| Description | INDICATOR NEON RED PANEL MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Lens Transparency: | - |
| Millicandela Rating: | - |
| Current: | - |
| Voltage: | 125V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Neon Panel Indicator Red 125V Round with Flat Top Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | AC |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.50" (12.70mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 1030QD |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top |
| Lamp Color: | Red |
| Type: | Neon |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply 1030QDX1 , send us a request quote to request 1030QDX1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1030QDX1.The price and lead time for 1030QDX1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1030QDX1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation












