Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10309 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10309 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
10309
| Part No | 10309 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | PLIERS ELEC BENT NOSE 4.5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Electronics |
|---|---|
| Tip - Type: | Bent Nose |
| Length: | 4.50" (114.3mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Electronics Pliers Bent Nose Smooth 4.50" (114.3mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 0.15 lb (68.04g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Technik |
| Other Names: | 10309AV 10309AV-ND 243-1256 |
| Features: | ESD Safe, Includes Cutter, Soft Grips |
| Tip - Shape: | Angled 42° |
| Jaw - Type: | Smooth |
Introduce
We can supply 10309 , send us a request quote to request 10309 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10309.The price and lead time for 10309 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 10309.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation












