Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10302 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10302 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
10302
| Part No | 10302 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | PLIERS ELEC CHAIN NOSE 5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Electronics |
|---|---|
| Tip - Type: | Snipe (Chain) Nose |
| Length: | 5.00" (127.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Electronics Pliers Snipe (Chain) Nose Smooth 5.00" (127.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 0.2 lb (90.72g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Technik |
| Other Names: | 10302AV 10302AV-ND 243-1353 |
| Features: | ESD Safe, Soft Grips |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Smooth |
Introduce
We can supply 10302 , send us a request quote to request 10302 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10302.The price and lead time for 10302 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 10302.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation












